Zawory odpowietrzające

ZAWORY ODPOWIETRZAJĄCE

Zawory odpowietrzające AWH łączą funkcjonalność i akceptowalną cenę. Funkcje zaworu możemy zmieniać poprzez wymianę jego dolnej części.

Funkcje:

Zawór odpowietrzający/napowietrzający
Kula w tym zaworze pracuje tak jak przy zaworze zwrotnym, kulowym. Jest ona wykonana z lekkiego materiału o niskiej gęstości i unosi się na powierzchni cieczy.

Kiedy poziom cieczy wzrasta kula jest dociskana do górnej części zaworu automatycznie go zamykając. Natomiast kiedy poziom się obniża kula nie zamyka zaworu umożliwiając swobodny przepływ powietrza i zabezpiecza przed powstaniem podciśnienia. Ta wersja jest często używana w zbiornikach. Chroni ona przed wylewaniem się płynu podczas napełniania zbiornika.

Zawór odpowietrzający
Kula w tym zaworze pracuje jak w zaworze tłokowym dwugniazdowym. Kiedy jest otwarty, powietrze może się wydostać przez zawór. Jednak kiedy poziom płynu się podnosi, kula jest dociskana do górnej części zaworu, automatycznie go zamykając. Kiedy ciśnienie się obniża, kula opada do dolnej części, zatrzymując odpływ cieczy. Typowym zastosowaniem tych zaworów jest wietrzenie rurociągów i linii pracujących z pompami ssącymi. Zabezpiecza to przed zassaniem powietrza podczas włączania pompy.

Dane techniczne:
Materiał 316L (1.4404)
kula: PP
pierścień uszczelniający: EPDM
Maks. dopuszczalne ciśnienie 10 bar
Maks. temp. pracy < 90°C
Gęstość kuli 0,906 kg/dm³
Połączenia końcówka do spawania wg  EN 10357 (DN15 – DN19 x 1,5)
Nie znaleźli Państwo na stronie potrzebnych informacji? Prosimy o kontakt, chętnie odpowiemy nawet na pytania o szczegółowe parametry wyrobów.

Należymy do grupy Neumo-Ehrenberg Group:

awh damstahl rieger egmo male_neumo